pilates_clinic_daniel_muller_joseph_hubertus_pilates-jpg.jpgJoseph Hubertus Pilates

Joseph Hubertus Pilates narozen poblíž Dussledorfu v Německu v roce 1880. Jako dítě byl nemocný, trpěl na astmatem, křivici a revmatickou horečku a tak svůj celý život zasvětil tomu, aby se stal fyzicky silnějším. Ve svém mládí Pilates studoval a stal se velice zdatným v tělesných cvičeních, potápění, lyžování a gymnastice.

V roce 1912 se Pilates přestěhoval do Anglie, kde si zpočátku vydělával na živobytí jako boxer, vystupováním v cirkusu a trénováním anglických detektivů v sebeobraně. Když vypukla 1. světová válka tak byl internován do vojenského tábora  v Lancasteru a později na ostrov Isle of Man. Pilates se stal ošetřovatelem ve vojenském táboře  a trénoval ostatní nemocniční lékaře v tělesné zdatnosti. Získal si široké uznání za to, že nikdo z pacientů nepodlehl chřipkové epidemii, které zabila tisíce lidí.

Po válce Pilates pokračoval ve svých fitness programech v Hamburku, kde pracoval pro místní složky policie. V roce 1926 byl rozčarovaný z německé armády a tak ji opustil a odešel do Ameriky. Na lodi do New Yourku potkal svoji budoucí manželku Kláru.

pokračování příště