Pilates Clinic - reference klienta - Ivana Barešová


Pilates Clinic - reference klienta - Ivana Barešová

K Danovi jsem se dostala na doporučení kamaráda. Mám artrózu v kyčlích v pokročilém stavu, sníženou pohyblivost kloubů a tím bolesti v zádech a v kloubech. Dost mě to omezovalo a ovlivňovalo život, a proto jsem podstoupila drahé cvičení ochotna udělat cokoliv.

Po prvních odcvičených hodinách jsem začala cvičení říkat „mučidla“ a chodím dobrovolně do mučírny!!! Strávit s Danem v tělocvičně hodinu chce velkou dávku odvahy a nebo zoufalství. Milý příjemný chlapík dokup mu neřeknete, kde je váš problém. Pak se jen kroutím bolestí. Nic na palt. Funím námahou. Pořád málo. Potím se úsilím. Když cvik moc nebolí můžu si být jista, že vzápětí vymyslí něco horšího. Vždycky.
A proč pokračuji. Nejlepší na celé hodině je odchod. Cítím se skvěle a ještě lepší je to druhý den a už se těším na další mučení.

Mám za sebou dva měsíce cvičení. Začíná se mi lépe chodit, už měsíc mě nebolí záda, když si dám pozor na pohyby, které nemám dělat. Dávám si pozor na správné držení těla a trénuji svaly. Trochu.
Doma ale necvičím vůbec.“ Asi na to nemám čas.“ Jsem lenoch.

Chodím dvakrát týdně a po dvou měsících je viditelné zlepšení. Zpevnila jsem svaly a bolesti ustoupily.
Zkusila jsem jít na skupinové pilates cvičení, ale nebylo pro mě tak intenzivní jako na individuální hodině. Asi proto, že Dana neošálím. Někdy potřebuji trochu odpočinout, tak povolím svaly a dělám jakoby nic. Hned dostanu sekec, že se flákám a „kdo jako bude za mě cvičit?“ slova trenéra. A tak řeknu, že to bolí a dozvím se, že je to dobře.

Držím zaťaté všechny svaly, ani nedýchám a očekávám slova „a teď povol a uvolni se“, tak to se nedočkám, slyším „a můžeme pokračovat“?! Chci říct, nemůžu to zacvičit, to nejde, ale to nemá smysl. On vám stejně nevěří. A tak jsem zticha a cvičím.

Ať vypadá můj popis hodin jako hrůza, tak hrůza to je, bolí to dost ale vydržet se to dá, funguje to, a pak je moc dobře. Úspěch se dostaví.

A proto zítra vstanu a jdu na mučidla a těším se ( až budu opouštět tělocvičnu)…
A co ještě : mám dobrý pocit, že Dan ví co dělá, proč a jak. Nedovolí vám se flákat. Člověk ze sebe vyždímá víc než tuší. Hodiny nejsou stejné. A proto si nekoupím šaty a boty a půjdu cvičit.
Úspěch se nedostaví hned, chvíli to trvá a cvičit se musí asi pořád.
Jak řekl Roman „je to blbý ale funguje to“

Čao Ivana
Publikováno: 24. 05. 2010