Pilates Clinic - reference klienta - Alexandra Macková


Pilates Clinic - reference klienta - Alexandra Macková

Když mne před časem Daniel Muller poprosil, abych napsala své dojmy a pocity z naší spolupráce za poslední rok a půl, nevěděla jsem kde a jak začít, abych nevytvořila parodii na některou ze " zdravotnických" nebo" sportovních" nabídek pro TV shop.

Promiňte mi, pokud se mi to nepodaří. Máte-li ale problémy s páteří, trpíte- li bolestmi hlavy nebo bolestmi bez medicínské opodstatnění, věřím, že dočtete mojí snahu se podělit o zkušenost, až do konce...

Bolestmi zad dnes trpí většina populace a bohužel i děti. Měla jsem to štěstí, že jsem vyrůstala v době, kdy děti trávili čas pohybem na hřištích a sportovními aktivitami. Kolem 15 roku jsem utrpěla úraz, který mi v následujících letech znemožnil pokračovat ve vrcholové sportovní činnosti. Situaci jsem zvládla, ale kolem 33 roku se komplikace vrátily. Bolesti zad, kyčlí a páteře se stupňovaly. Kolem 40 roku jsem začala trpět bezesnými nocemi, celkovým vyčerpáním, bolestmi žlučníku, bolesti a pálení na hrudníku a dalšími. Každý den začínal užitím léků na tišení bolesti. Více než deset let jsem hledala řešení přes rehabilitace, cvičení, literaturu, ale bez valného výsledku. Měla jsem štěstí, že jsem narazila na Daniela Mullera.

Vysoký mladík s pohledem nabitým energií mně trpělivě vyslechl, letmo upozornil, že výsledek je závislý také na mém přístupu a nedostaví se hned po několika hodinách cvičení. Byla jsem odhodlaná, že opravdu udělám vše proto, aby byl výsledek úspěšný. První hodiny byly bolestivým utrpením.

S každým měsícem, jsem začala vnímat jednotlivé části páteře a svalů, kosti si postupně" sedají na svá místa", nepříjemné bolesti ustupují a s každým cvičením se dostavuje pocit úlevy .

Daniel vede cvičení bez zaváhání, jednotlivé cviky se prakticky neopakují. Často přemýšlím, jak se připravuje na jednotlivé hodiny, protože přizpůsobení momentálnímu tělesnému stavu je naprostou samozřejmostí, pro výsledek nezbytný a předvídatelný. Hodiny ubíhají jako zlomky okamžiků. Přestože člověk v duchu bojuje sám se sebou a pro náročnost cviků s odporem, ale na konci hodiny jej ovládne pocit dobře vykonané práce a přesvědčení, že jsem alespoň na chvilku dala svému tělu signál, že si jej vážím. Stojí mi za to vydat sílu a energii, přijmout pomoc, aby mi moje tělo za odměnu dál pomohlo žít můj každodenní život. Je to pocit k nezaplacení. Přeji Vám všem, abyste si podobné pocity mohli zažívat také s člověkem a trenérem jako je Daniel, který má nejen hluboké znalosti, přirozený cit darem od přírody, vytříbenou pozorovací schopnost a intuici se Vám to podaří.

Přeji Vám, abyste po roce prožívali stejný pocit a radost z volnosti, kterou Vaše tělo vrátí svému majiteli za správnou péči, pohyb a odhodlání...


Saša Macková
Publikováno: 05. 04. 2010