Michael King - život


Krátký portrét Michaela Kinga, zakladatele Pilates Institute®, a pár slov přímo od autora k pilates metodě a proč modifikoval metodu Pilates na Pilates Institute®.

Slovo od Michaela Kinga:

"Pilates byl vždy páteří pro mé učení, protože jeho principy lze uplatnit při každém typu fyzické activity. S technikou jsem se seznámil v taneční škole, velice se mi to zalíbilo, a tak jsem pokračoval v tréninku s Alanem Herdmanem. Řídil jsem jeho studio a potom jsem si otevřel své vlastní Body Control Studios v nově otevřeném Pineapple Dance Studios v Londýně.

Po překvapivé pracovní nabídce jsem se ocitnul v Americe, kde jsem žil a řídil Houstonský Balet Pilates Studio, kde jsem zůstal 8 let. Během této doby jsem se naučil trénovat aerobics a brzy jsem měl fitnes program pro dospělé, který spojoval Pilates Matwork a aerobics. Také jsem měl tu čest pracovat s některými z nejlepších instruktorů Pilates, od Rona Fletchera v Los Angeles k Carolu Trierovi v New Yourku. Oba byli instruktoři “druhé generace” Pilates metody.

Největší radostí je možnost vidět nové směřování ve fitnes průmyslu směrem k této technice. Doufám, že se mi podaří vám předat informace, které jsem se naučil přes řádně vyškolené trenéry a instruktory Pilates Institute®, a že pocítíte prospěch z této práce na vašem těle."

Život Michaela Kinga dále naleznete přímo v odkaze na www.pilatesinstitute.cz

 
Publikováno: 27. 09. 2009